Opinie wyrażane na forum są prywatnymi opiniami jego użytkowników i nie reprezentują stanowiska webmasterów, administratorów i moderatorów.

PORTAL RRCLUB.PL
                                   FORUM
                                ALBUM ZDJĘĆ
                             UŻYTKOWNICY
                          FAQ   BBCode
                       STATYSTYKI
                    DOWNLOAD

Forum Rhodesian Ridgeback w Polsce - Oficjalne forum

Szukaj • Grupy • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Obroże
Autor Wiadomość

misiek 
FORUMOWICZ

Wysłany: 2008-10-22, 12:56   Obroże

Czy znane sa Wam informacje, moze z historii rhodesiana, o jakis obrozac, cos ozdobnego badz uzytkowego. Moze w pewnym sensie mialo chronic wrazliwa szyje psa na uroza podczas polowania. Czy moze w Afryce glownie biegaly bez niczego na sobie.

Tak jak np

- presa canario ma swoje klimatyczne obroze, wiekszosc z nich to glownie ozdoba, pokazowka, ale nie koniecznie, wiecej tu - www.ReyGladiador.com/coll...oze.htm#OBROZE_

- Ca de Bestiar
"...widać w końcu wyraźnie te słynne drewniane obroże tak popularne niegdyś, robione je ponieważ skóra była zbyt droga, a dzisiaj jest odwrotnie..."
Ostatnio zmieniony przez misiek 2008-10-24, 15:19, w całości zmieniany 1 raz  

Andrzej-Aka 
FORUMOWICZ

Wysłany: 2008-10-22, 13:30   

Hehe - to co? Chwalimy się obrożami?

A tak na powaznie - o ile wiem psy hodowane w dawnych wiekach jako "bojowe" - miały obroże z kolcami - czytałem gdzieś takie info i widziałem jakiś obrazek z czasów rzymskich...

A&A

PS
Kiedyś zaczałem "kolekcjonować" fotki i linki z wizerunkami psów z czasów pre- i historycznych: od wizerunków w jaskiniach poprzez Sumerów, Egipt, Grecję itd...

Kiedyś to może uporządkuję - i ile bylibyście zainteresowani...

Najgorsze, że miałem fajne linki i zdjęcia płaskorzeźb i rzeźb psów z wykopalisk w Izraelu - niektóre jako zywo były "rodezjanopodobne" ....

Ale gdzieś mi przy jakiejś awarii kompa to wcięło i nie zdążyłem Wam pokazac...

misiek 
FORUMOWICZ

Wysłany: 2008-10-22, 13:35   

owszem, ale czesto tez psy pasterskie ubierane byly w tego typu obroze, znacznie podnosilo mu to szanse w konfronatcji np z atakujacym stado owiec czy krów wilkiem, niedzwiedziem.

MagdaRR 
FORUMOWICZ

Wysłany: 2008-10-22, 22:58   

Misiek ten temat to a propos ćwieków Amirka ? :lol: :lol: Z drugiej strony warto poczytać. Nie zdawałam sobie sprawy z historii obróżek.

misiek 
FORUMOWICZ

Wysłany: 2008-10-23, 11:41   

MagdaRR napisał/a:
Misiek ten temat to a propos ćwieków Amirka ?

prawde mowiac to nie zwrocilem uwagi :)

a co do obrozy, to jeszcze mastify hiszpanskie kojarze z jakichs takich obroz ochronnych przed atakami drapieznikow na stada.

Jednak co jak co, ale hiszpanie z ta cala swoja mentalnoscia maja bogata historie zwiazana z psami i tym co z nimi zwiazane.

Probowalem cos poszperac w tym temacie w necie, ale na nic nie natrafilem.

ajsonowa 
FORUMOWICZ

Wysłany: 2008-10-23, 22:06   

Misiek ma racje jesli chodzi o psy pasterskie.
Niejednokrotnie widzialam owczarki anatolijskie na zdjeciach w skorzanych obrozach z wystajacymi kolcami ;-)

MagdaRR 
FORUMOWICZ

Wysłany: 2008-10-24, 15:15   

Może teraz się niemerytorycznie wypowiem ale... :-) :
Myślę, że Rodkom w zamierzchłych czasach na nic były takie obroże. Jesli rzeczywiście broniły stad bydła przed lwami, to ich cechą umożliwiającą przeżycie była przede wszystkim zwinność i wygimnastykowanie. Nic pewnie nie mogło krempować ich ruchów. Czyli taka masywna, drewniana obroża mogła nie być za pomocna, kiedy np o przeżyciu decydowało pare milimetrów odskoczenia od łapy lwa :-)
Ale jak ścigali zbiegłych niewolników to może ktoś im instalował takie cuda, żeby wyglądały bardziej groźnie. Kto wie. Biały człowiek zdolny jest do wszystkiego.
Chociaz tak jak mówię, nie natrafiłam na nic o obrożach w tekstach, które czytałam, więc tylko dywaguję :-)

monika 
ADOPCJE

Wysłany: 2008-10-24, 16:01   

Wydaje mi się, że skoro RR to pies z założenia unikający wszelkich konfrontacji, to chyba tego typu zabezpieczanie go mijałoby się z celem 8-)

Rodi 
ADMIN

Wysłany: 2008-10-24, 22:35   

A ja sobie pomyślałam, ze jak mnie Rodi znowu wkurzy ;-) to mu zamówię u jakiegoś "Dżepetta" taką "piękną" drewnianą obróżkę.... moze i z jakimiś ćwiekami? ;-)

Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...

Zorya
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-16, 23:42   

od dłuższego czasu szukam fajnej jakości skórzanej obroży i powiem wam szczerze że w sklepach jest dno, albo nie wiem gdzie szukac.. Chciałabym taka szeroką ok 3cm . Może możecie cos polecic?

konica 
FORUMOWICZ

Wysłany: 2010-11-17, 11:07   

Polecam wystawy - jest mnóstwo stoisk i ogromny wybór! :-D

"Póki nie pokocha się zwierzęcia, część duszy pozostaje w uśpieniu..."

Igor
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-17, 11:41   

konica napisał/a:
Polecam wystawy - jest mnóstwo stoisk i ogromny wybór!

Nie do końca, długo szukaliśmy i od tej pory polecam..... kaletnika :lol:

Dwa lata temu zawówiłem obrożę, dokładnie taką, jak chciałem, jestem bardzo, bardzo zadowolony.
Może jest droższa niż masowa produkcja, ale po dwóch latach nie ma praktycznie żadnych znamion zużycia i będzie jeszcze długo służyła.

Anes38 
FORUMOWICZ

Wysłany: 2010-11-18, 23:09   

Afra musi mieć półzaciskową, bo ma strasznie grubą szyję i małą głowę, a poza tym uwielbia robić "osiołka". Kupiłysmy ją przypadkowo w osiedlowym sklepie zoologicznym. Jest z mocnej taśmy 3 cm firmy "Ami Play". W żadnym innym sklepie zoologicznym nie widziałam ich. A skórzane zapinane 3 cm są bardzo porządne w różnych kolorach z firmy "Dino" czy "Dingo" za nieduże pieniądze.
Od czasu, gdy za piekną indyjską skórzaną obrożę dałam 72 zł i okazała się niepraktyczna, poza tym Afra z niej "wyrosła" a Asi Luna się z nią rozprawiła w ciagu 1,5 m-ca wyleczyłam sie z pięknych i drogich obroży.
A tu wspomniana obroża:

A to piękne zdjęcie to autorstwo właściciela Vinciego Folwark Zwierzęcy

bohun 
FORUMOWICZ

Wysłany: 2010-11-19, 09:13   

Bohun posiada kilka obróżek . Do spacerowania po osiedlu zwykłą czarną skórzaną obrożę :) Na większe wypady szeroką skórzaną obrożę z kolcami. W lesie biega w szelkach itp. Chyba nie ma reguły jeśli chodzi o obrożę ;) Ja również nie jestem zwolennikiem "drogich obróżek " ponieważ po zamówieniu dość drogich szelek <dla rr> i obroży dla spaniela żyły kilka dni psy same zostały w domu i dosłownie pożarły ..zostały strzępy ..

Zorya
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-19, 10:08   

Ja jestem skłonna wydać nawet 200 zł na obroze byle by była dobrej jakości . mój pies jej nie zniszczy bo nie zostaje z obrożą sam na sam.. a sama obroża chyba za tyle kasy sie nie zniszczy- takie jest założenie, ma być ładna, wygodna i trwała.. Nie ma takich :D

Odpowiedz do tematu