Opinie wyrażane na forum są prywatnymi opiniami jego użytkowników i nie reprezentują stanowiska webmasterów, administratorów i moderatorów.

PORTAL RRCLUB.PL
                                   FORUM
                                ALBUM ZDJĘĆ
                             UŻYTKOWNICY
                          FAQ   BBCode
                       STATYSTYKI
                    DOWNLOAD

Forum Rhodesian Ridgeback w Polsce - Oficjalne forum

Szukaj • Grupy • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Masc psa a charakter
Autor Wiadomość

pokahontas 
FORUMOWICZ

Wysłany: 2014-10-04, 20:09   Masc psa a charakter

Chialam przeprowadzic mala osobista ankiete z wasza pomoca. :mrgreen: Jako ze doczynienia mialam tylko z trzema Rodkami licze na wsparcie hodowcow/doswiadczonych wlascicieli w tej materii.
Spotkalam sie z opinia ze czerwone Rodki odznaczaja sie wiekszym temperamentemi energia w porownaniu z pszenicznymi? Znane i udokumentowane sa przypadki zwiaku charakteru i masci psa ( np Cocker spaniele) a jakie sa wasze doswiadcznia z Rodakmi?Za czy przeciw :niepewny: Z gory dziekuje za pomoc. :padam:

Moj Rodek pszeniczno czerwony - raczej leniwy :oczami:

Krzysiek 
FORUMOWICZ

Wysłany: 2014-10-08, 08:15   

Potwierdzam, mój jest czerwony i charakter ma jak właściciel - do rany przyłóż:)

Rodi 
ADMIN

Wysłany: 2014-10-08, 11:26   

Ech..., to upodobnianie się psów do właścicieli....

Mój jest absolutnie wyjątkowy. I siwy. :P ;)

Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...

voyageerr 
FORUMOWICZ

Wysłany: 2014-10-08, 11:30   

Rodi napisał/a:
Ech..., to upodobnianie się psów do właścicieli....

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Bingo.

pokahontas napisał/a:
Spotkalam sie z opinia ze czerwone Rodki odznaczaja sie wiekszym temperamentemi energia w porownaniu z pszenicznymi?

Też gdzieś słyszałam te bzdurę.

pokahontas napisał/a:
Znane i udokumentowane sa przypadki zwiaku charakteru i masci psa ( np Cocker spaniele)

A to bardzo ciekawe. Proszę o szczegóły. ;)

Rena

Moje posty traktuję jako indywidualną pracę twórczą .
Kopiowanie i rozpowszechnianie bez zgody właściciela na innych forach, portalach - zabronione!

pokahontas 
FORUMOWICZ

Wysłany: 2014-10-08, 18:59   

Juz zalaczam :lol:
Badania byly prowadzone przez Podberscek i Serpell ( badali 1109 cocker spanieli ) i stwierdzili ze u tej rasy osobowosc jest scisle skolerowana z kolorem siersci. Podobno jednolicie umaszczone cockery zachowywaly sie agresywanie w sytuacjach w ktotrych kolorowe byly spokojne ( zlote byly najbardziej agresywne , potem czarne -wsrod tych jednej masci).
O ile sie nie myle podobne badanie przeprowadzone bylo wsrod labradorow pod wgledem uzytkowosci.

Musze od razu dodac ze nie jestem zwolennikiem wrzucania wszystkich do jednej beczki bo moja przyjaciolka ma wszpanialego zlotego cockera - bardzo duzo zalezy od socjalizacji. :padam: Zgadzamj sie jednak ze moze istniec wieksze prawdopodobienstwo trafienia na trudniejsza osobowosc ( geny przeciez chodza parami :hyhy: ). Dlatego bylam ciekawa waszych doswiadczen z Rodkami :D

voyageerr 
FORUMOWICZ

Wysłany: 2014-10-09, 11:56   

pokahontas napisał/a:
Badania byly prowadzone przez Podberscek i Serpell ( badali 1109 cocker spanieli ) i stwierdzili ze u tej rasy osobowosc jest scisle skolerowana z kolorem siersci. Podobno jednolicie umaszczone cockery zachowywaly sie agresywanie w sytuacjach w ktotrych kolorowe byly spokojne ( zlote byly najbardziej agresywne , potem czarne -wsrod tych jednej masci).

Uważam, iż został totalnie błędnie zrozumiany temat.

Rena

Moje posty traktuję jako indywidualną pracę twórczą .
Kopiowanie i rozpowszechnianie bez zgody właściciela na innych forach, portalach - zabronione!

pokahontas 
FORUMOWICZ

Wysłany: 2014-10-09, 18:20   

Zaznaczam ze nie chodzilo mi o agresywnosc u Rodkow ale o poziom energi psa ( cocker spaniele to tylko przyklad koleracji masci z temperamentem)

Ewa Lipiec 
FORUMOWICZ

Wysłany: 2014-10-16, 07:24   

Moj Pelle jest czerwony (red wheaten) i jest bardzo aktywny. Uwielba biegac biegac biegac i plywac, jest bardzo wesoly, lubi trenowac ze mna (Obedience).

W domu pod wieczor jest Pelle bardzo milutki, spi i jest spokojny.

[ Komentarz dodany przez: Rodi: 2012-12-04, 11:09 ]Posty nie na temat zostały przeniesione: Obedience
Ostatnio zmieniony przez Rodi 2014-10-21, 10:52, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu