Opinie wyrażane na forum są prywatnymi opiniami jego użytkowników i nie reprezentują stanowiska webmasterów, administratorów i moderatorów.

PORTAL RRCLUB.PL
                                   FORUM
                                ALBUM ZDJĘĆ
                             UŻYTKOWNICY
                          FAQ   BBCode
                       STATYSTYKI
                    DOWNLOAD

Forum Rhodesian Ridgeback w Polsce - Oficjalne forum

Szukaj • Grupy • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Jak zabezpieczyć drzwi?
Autor Wiadomość

Big.D.Yoo 
FORUMOWICZ

Wysłany: 2012-01-21, 15:55   Jak zabezpieczyć drzwi?

Halo halo
z tej strony Damian i Pablo

Pablo skacze po drzwiach, kiedy zostawiam go samego w domu. Niszcząc przy okazji same drzwi i ścianę. Kiedyś dwukrotnie zamknął się od środka (zasuwka) tak, że musiałem wchodzić po drabinie (I piętro). Widok psa piszczącego w oknie i perspektywa czekania do 6-ej (na otwarcie wypożyczalni drabin) czegoś mnie nauczyły. Teraz, odkąd mieszkam trochę wyżej, przy choćby półgodzinnym wyjściu stawiam barykadę. Jest stolik w poprzek, dwie pufy pod spodem, dwa krzesła barowe przed stolikiem, a na nim forteca z poduszek. Ostatnio i tak sobie z tym poradził..

Za 2 tygodnie znowu się przeprowadzam i muszę coś wymyślić, żeby to wychodzenie bez Pabla stało się mniej upierdliwe. Zastanawiałem się nad jakąś bramką, ale taką dla dzieci on bez problemu przeskoczy. Co najwyżej mógłby się rozmazać na ścianie.

Czy jest na tym forum ktoś kto miał podobny problem? Może jakaś krata? Tylko gdzie to kupić w Krakowie? Może przywiązywać Pabla do czegoś w mieszkaniu? Nie, to nie byłby dobry pomysł.

ratunku

Krzychu
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-21, 17:54   

A może najprostsze, najlepsze rozwiązanie: KLATKA lub jak kto woli KENELIK?

Jutrzenka 
FORUMOWICZ

Wysłany: 2012-01-21, 22:21   

klamka w pionie!!!
Mój pies jest fajny :-D

PATIszon 
FORUMOWICZ

Wysłany: 2012-01-21, 23:09   

Klamka galka, albo niezamykanie drzwi, choc to odpada, Kenia ostatio sie zamknela sama po to tylko zeby przeorac mi moje nowe drzwi w nowym mieszkaniu!!!!!
JA mam sposob, ale nie wiem czy na Was podziala. Kenia panicznie boi sie balonow, wystarczy, ze na kazdej klamce powiesze nadmuchany balonik i mam spokoj....
Wem, ze to slabe rozwiazanie, ale jakies tam jest....

Ps. Macie tam wyporzyczalnie drabin?:)

Teba 
FORUMOWICZ

Wysłany: 2012-01-22, 00:32   

Cynamon boi się przeskoczyć barierkę dla dzieci - jeśli już to próbuje przejść pod spodem (jest dość wysoko zamontowana żeby koty mogły się swobodnie poruszać).

Tylko ja mam barierkę na stałe przymocowaną do framugi drzwi - nie wiem czy właściciel wynajmowanego mieszkania by się zgodził na takie coś, a barierka rozporowa może byś zbyt słabym zabezpieczeniem dla RR'a.

Big.D.Yoo 
FORUMOWICZ

Wysłany: 2012-01-22, 15:28   

Mieszkanie jest w rodzinie, dlatego nie ma problemu z zamontowaniem czegokolwiek.

Mi nie chodzi o to, że on skacze na klamkę i sobie otwiera, tylko skacze w ogóle - tym samym drapie po drzwiach i ścianie. Mieszkanie jest świeżo po remoncie, dlatego nie chcę tam nic zniszczyć na wejściu. Nie ma tam zasuwki, więc już się nie zamknie od środka.

Będzie skakał po drzwiach niezależnie czy to będą drzwi od pokoju, czy wejściowe.

Klatki nie chcę, myślę, że zamykanie go w niej byłoby jeszcze bardziej stresogenne. Poza tym wolę, żeby mógł sobie pochodzić po domu

Wypożyczalnia drabin? Też się zdziwiłem, ale - jest.

Chodzi o to żeby go odgrodzić skutecznie od drzwi.. o jakieś drzwiczki metalowe po których mógłby skakać do woli, jakieś kraty, bramkę, ewentualnie coś co mógłbym postawić w drzwiach, co skutecznie blokowałoby mu drogę..

no i najważniejsze - muszę wiedzieć, gdzie to kupić..

Krzychu
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-22, 15:58   

Big.D.Yoo napisał/a:
Klatki nie chcę, myślę, że zamykanie go w niej byłoby jeszcze bardziej stresogenne. Poza tym wolę, żeby mógł sobie pochodzić po domu

Zdaje się nie przeczytałeś (lub niedokładnie przeczytałeś) zalinkowany wątek... Ale Twoje prawo - możesz męczyć się z psem a pies z Tobą. Wybór należy do Ciebie...
Nie jestem specjalistą ale wygląda na to , że sam fakt zostawania samemu w domu jest dla Twojego psa stresogenny. Musisz wybrać czy bardziej zależy Ci na drzwiach czy na komforcie psychicznym psa. I raczej dla psa nie będzie miało znaczenia czy podrapie drzwi czy bramkę przed drzwiami czy cokolwiek innego...

Rodi 
ADMIN

Wysłany: 2012-01-23, 10:13   

Big.D.Yoo napisał/a:
Czy jest na tym forum ktoś kto miał podobny problem?

Ja miałam.
Skupiłam się jednak na przyzwyczajaniu psa do zostawania w domu.
Nam poszło dość łatwo, ale w Waszym przypadku dość częste przeprowadzki również mogą w jakiś sposób tu wpływać na psa. Choć – z drugiej strony – mój potrafi spokojnie spędzić sam kilka godzin w zupełnie sobie obcym pokoju hotelowym…

Tutaj wydaje mi się dość istotne, aby skakanie na drzwi się psu nie opłacało.
To mądra istota i nawet, jeśli wrócisz tylko po to, żeby go skarcić, to…on osiągnie swój cel, bo przecież wróciłeś.
No i wszelkie `huczne` przygotowania do wyjścia, czy zdenerwowanie z tym związane, żegnanie się z psem, czy litowanie się, że on taki biedny sam zostanie - sygnalizują psu, że zaraz takie straaaaaszne rzeczy będą się działy…
Być może pies skacze na drzwi słysząc, że wracasz do domu? A potem Ciebie również bardzo `wylewnie` wita? Po wejściu do domu spróbuj go ignorować, aż się zupełnie nie uspokoi…

PATIszon napisał/a:
wystarczy, ze na kazdej klamce powiesze nadmuchany balonik…

A może coś w ten `deseń`? Coś, co przestraszy, a nie zrobi krzywdy? O ile pies zbyt strachliwy/wrażliwy nie jest, żeby potem nie skończyło się to strachem przed drzwiami w ogóle…

Jeśli chodzi o jakieś dodatkowe zabezpieczenia typu `barykady`, kraty czy bramki, to raczej bym się bała, że prędzej pies zrobi sobie krzywdę, niż że zostanie tym powstrzymany…
Z tym, ze ja się bałam nawet tego, że skaczący gówniarz zawiśnie mi na klamce…

Co do klatki, to… ja również raczej nie zamknęłabym w niej swojego psa i biedak tak już się ze mną męczy 7 lat :przestraszony: ;)
Jednak, pomimo tego, nie jestem jakimś fanatycznym przeciwnikiem klatek…

Niezależnie od tego, jakie rozwiązanie wybierzesz – POWODZENIA!

A na razie może tutaj znajdziesz jakąś podpowiedź:
http://www.rrclub.pl/foru...der=asc&start=0

Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...

monika 
ADOPCJE

Wysłany: 2012-01-23, 11:47   

Ja też uważam, że problem nie leży w drapaniu drzwi, tylko w problemie z pozostawaniem w domu. Na tym trzeba się skupić przede wszystkim, bo jeśli nie drzwi, to pies zacznie niszczyć coś innego albo wyć.

Krzychu
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-23, 20:11   

Big.D.Yoo, a może spróbuj na początek monitorować zachowanie psa kiedy zostaje sam w domu - może to ułatwić diagnozę problemu i coś zaradzić?

Cudna 
MODERATOR

Wysłany: 2012-01-25, 00:43   

Big.D.Yoo, zanim zamontujesz kamery w mieszkaniu i kupisz klatkę ;) , napisz nam w jakim wieku jest Pablo i czy ma wystarczajacą ilość ruchu przed zostawieniem w domu.

Też miałam kiedyś problem ze skakaniem na drzwi, do tej pory wyglądają one jakby je jakiś dziki zwierz poorał, no i pochwalę się, raz do nas strażacy przyjechali, żeby się do domu dostać bo psisko zasuwką się bawiło.

U nas wystarczyło zastawianie drzwi krzesłem i mega dawka ruchu przed zostawieniem w domu, potem skakanie samo przeszło. I nie przejmuje się, Twój pies sie z Tobą nie męczy ani Ty z nim, niezależnie od posiadania klatki. My jej nie mamy i Nurek raczej nie jest zmartwiony możliwością rozkładania się na wyrze podczas mojej nieobecności.

cymes 

Wysłany: 2012-01-25, 07:44   

Moi znajomi mieli podobny problem z labradorem , skakał na drzwi , niszczył i je i ściany , wszedł w spółkę z kotem i razem plądrowali kuchnie . 5L mleka wymieszanych na podłodze z 3 kg mąki przegięło szalę .Kupili dłuższy sznurek i na czas wyjścia z domu pies przywiązywany był do kaloryfera , miał swobodne dojście do wody mógł poruszać się po pokoju , ale do drzwi i kuchni nie mógł dotrzeć , po 3 miesiącach takiego traktowania , pies przestał rzucać się na drzwi i teraz spokojnie zostaje sam w domu .

--
Mieszkania na sprzedaż

Foka 
FORUMOWICZ

Wysłany: 2012-01-25, 10:41   

cymes napisał/a:
Kupili dłuższy sznurek i na czas wyjścia z domu pies przywiązywany był do kaloryfera

:szok: :szok: :szok: :szok:

a nie można było po prostu kupić klatki???

Krzychu
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-25, 10:47   

Nie każdy ma możliwość wstawienia klatki z uwagi na brak miejsca w mieszkaniu. Z tego co się orientuję, to uwięź jest jednym ze sposobów polecanych przez szkoleniowców. Musi ona jednak być odpowiedniej długości. Tzn. nie za krótka ale też nie za długa... Z tego co pamiętam bezpieczna jest długość równa dwóm długościom ciała psa... Może ktoś zweryfikować?

Foka 
FORUMOWICZ

Wysłany: 2012-01-25, 10:52   

wiesz co Krzychu nie zgodzę się bo moi znajomi w mieszkaniu 50m2 jakoś znaleźli miejsce wystarczyło trochę pokombinować i już- ja bym nie zostawiła psa przywiązanego do kaloryfera, szczególnie wiedząc, że ma zbyt dużo energii i jest spryciarz jest tyle metod, które można by wypróbować, że sznurek i kaloryfer to jakaś totalna ostateczność!

Odpowiedz do tematu