Opinie wyrażane na forum są prywatnymi opiniami jego użytkowników i nie reprezentują stanowiska webmasterów, administratorów i moderatorów.

PORTAL RRCLUB.PL
                                   FORUM
                                ALBUM ZDJĘĆ
                             UŻYTKOWNICY
                          FAQ   BBCode
                       STATYSTYKI
                    DOWNLOAD

Forum Rhodesian Ridgeback w Polsce - Oficjalne forum

Szukaj • Grupy • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
11.12.2010 Nowy Dwór Mazowiecki
Autor Wiadomość

Juzek 
FORUMOWICZ

Wysłany: 2010-12-15, 22:55   

edith-s napisał/a:
Ciekawa jestem, jak te bałkańskie Championy, gdzie Rhodesiana w realu tu chyba nawet sędzia nie widział, odnalazły by się na wystawie w Niemczech czy Czechach.

Ciekawa jestem czy ty tam dojedziesz :) ????
A swoja drogą bałkański Multichampion żyje się świetnie ma w Polsce - Venda Ayaba !!!!

A być może cię zaskoczę, ale na tych bałkańskich wystawach to właśnie sędziowie z Czech i Niemiec , albo ci, którzy są zapraszani do tych krajów bardzo często sędziują.

Dziewczyno opanuj się, nie masz zielonego pojęcia o wystawach zagranicznych, nie zaliczyłaś nawet jednej a dyskutujesz. Najpierw pojedź zobacz, a później krytykuj.

Lenka Francowa, Otokar Vondrous sędziowali w Polsce w ubiegłym roku, co u nich uzyskałaś, albo innych Czechów. Oni również sędziują w Niemczech, więc to porównywalne.

W Szwecji na klubówce byli zaproszeni hodowcy z Oakhurst (bardzo znana i ceniona hodowla amerykańska).
W ubiegłym roku na klubówke w Czechach lub Słowacji były zaproszone Hanna Alicia Mohr (Hodowla Kimani- chyba oprócz Kwetu najbardziej popularna hodowla na świecie) i właścicielka hodowli Chilolo z Australii (również niesamowicie ceniona osoba w świecie RR).

To jest praktyka, którą stosuje się na całym świecie , że zaprasza się na klubowe wystawy cenionych hodowców, bo kto jak nie oni znają rasę??? Pan W ???? Czy pan X???? który nigdy nie miał do czynienia z tymi psami.

MONWIERE 
FORUMOWICZ

Wysłany: 2010-12-15, 22:57   

edith-s napisał/a:

... Natomiast jeżeli już podchodzimy do sprawy czysto teoretycznie (bo jak widzę, profesorów tutaj nie brakuje) i ocena doskonała oznacza psa wybitnego, to bardzo mi przykro, ale ja takiego w NDM nie widziałam,….

Po pierwsze - nie obrażaj ludzi, bo dla każdego jego pies jest najpiękniejszy (doskonały).
Po drugie - weź coś na uspokojenie, albo zaparz sobie herbatki z melisy – może podziała.
Po trzecie - tam zaraz za tobą w klasie championów była Bena i może nie jest ona tak doskonała, jak twoja Ezima, ale życzę ci, aby twoja suczka miała tyle ocen doskonałych u tylu sędziów i z tylu krajów na wschodzie i zachodzie (polecam ci dział wystawy na naszej stronie)
Po czwarte - w hodowli i wystawianiu trzeba trochę pokory do natury i szacunku do konkurencji na ringu
Po piąte - jeżeli Ci się nie podoba sposób oceniania na wystawach i związana z tym, jak napisała Magda RR, etykieta to zwiń zabawki i zmień piaskownicę.

edith-s napisał/a:

, a jako przyszły hodowca już co nie co na ten temat wiem.
….

No właśnie "co nieco".
Jako przyszłej hodowczyni życze ci wielu sukcesów wystawowych, conajmniej kilku championatów, nawet tych pogardzanych przez Ciebie bałkańskich. Mam nadzieję, że swojej kariery wystawowej, przed rozmnożeniem Ezimy, nie zakończysz na championacie Polski.
Jeszcze raz napiszę to samo - hodowca powinien mieć w sobie dużo POKORY. W temacie pokory opowiem takie zdarzenie: będąc w pewnej dużej i bardzo znanej hodowli w Niemczech, gdzie w domu jest 7 czy 8 suczek, z własnej hodowli, w różnym wieku, utytułowanych, wystawianych w Europie. Mówimy właścicielce, że są śliczne, a ona z pełną pokory miną odpowiada nam, że ze wszystkich to może by złożyła jedną idealną.

edith-s napisał/a:

...
Padło pytanie czy ocena bdb została uzasadniona i ja na nie odpowiedziałam, a żeby było ciekawiej dodam, że została ona wystawiona zanim ruszyłyśmy z Ezi w bieg po….

Powiem Ci "w zaufaniu", jako że psy wystawialiśmy parę razy więcej niż Ty, że większość sędziów ocenia ruch psa jak wbiegasz z nim na ring (ale ty chyba o tym wiesz……..), a jak pamiętam to nie wnosiłaś swojej suki na rękach na ring do stolika sędziowskiego; a jak się w tym momencie człapałaś, to nie zwalaj winy na sędziego, konkurencie i wszystkich świętych. To Twój problem, że źle zaprezentowałaś psa.

Co do sądziów hodowców, to większość klubówek sędziują właśnie tacy (sędziowie z naszych ostatnich klubówek), na ostatniej europejskiej sędziował też pan, który hoduje albo hodował rodki. Więc zanim napiszesz takie bzdury, to powinnaś się trochę w tym temacie zorientować.

edith-s napisał/a:

Ciekawa jestem, jak te bałkańskie Championy, gdzie Rhodesiana w realu tu chyba nawet sędzia nie widział, odnalazły by się na wystawie w Niemczech czy Czechach.
….

Choć psa nie wystawiliśmy na Bałkanach, to zapewniam cię, że są tam fajne hodowle i fajne psy ze świetnymi rodowodami (ale myślę że jako przyszły hodowca o tym wiesz tylko „zapomniałaś…”
A sędziowie są często kompetentni ze względu na bliskość Włoch skąd często przyjeżdżają fajne psy, chcą się uczyć (Powinnaś brać z nich przykład…)
Rhodesiany hoduje się na całym świecie, nie tylko w Polsce, Czechach i Niemczech, w tych hodowlach są różne kierunki i tendencje i to jest w tej rasie fajne i fascynujące
Proszę nie odbieraj ludziom radości z wystawiania swoich pupili w różnych krajach, choćby były to państwa bałkańskie, Rosja czy cokolwiek innego. Dla niektórych podróże i wystawianie to pasja i wielka przygoda, Ty swoją szyderą nie odbieraj im tego, może sama spróbuj.
I właśnie dlatego na koniec napisze tak: ucz się, pytaj, czytaj a będziesz dobrym hodowcą…
To na tyle z naszej strony. To była nasza ostatnia wypowiedź w tym temacie, bo po prostu uważamy, że się wyczerpał.
Do zobaczenia w przyszłym roku na ringach wystawowych (będziesz miała okazje spotkać tą „brzydką Nallę” i może też Benę - mimo jej 7 lat - życzymy powodzenia…)!!!
www.bena.pl

Juzek 
FORUMOWICZ

Wysłany: 2010-12-15, 23:06   

No i howk Monwiere!!! popieram i się podpisuję pod wszystkim co napisała Monika i Wiesiek.
Ja tez nie zamierzam się wypowiadać w tym temacie więcej, bo chciałam dobrze, a wyszło jak zwykle :(
Ja również jak Benki, zapraszam na strony osiągnięć moich suczek, nie mam się czego wstydzić, nawet tych bdb (sędziowali nas różni sędziowie i ci ze wschodu i z zachodu, hodowcy i nie hodowcy).

Cudna 
MODERATOR

Wysłany: 2010-12-15, 23:41   

o zgrozo najgroźniejsza :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

czytając ten wątek, popłakałam się ze śmiechu kilka razy :lol:

nie jestem przyszłym hodowcą, moja wiedza jest naprawdę mikra, ale dzięki temu wątkowi w końcu dowiedziałam się jak to jest na tych wystawach :lol:
No bo w wielkim świecie hodowcy np. buldogów albo bernardynów tudzież pudli oceniają rodezjany... tylko my Polaczki jesteśmy tacy zacofani, ze nadal na klubówki zapraszamy sędziów-znawców, czyli Hodowców.
Juzek, Monwiere... jakby Wam to powiedzieć... no nic nie wiecie, zacznijcie uczyć się od tych, którzy wiedzą 'co nieco' :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Julandy napisał/a:
A ja zgadzam się z Edytą, że nieetyczne jest kiedy zainteresowany w sprawie, a więc hodowca konkretnej rasy jest jednocześnie sędzią .

Nieetycznie to jest wtedy, gdy hodowca czy przyszły hodowca, który podobno wie co ma (sam tak twierdzi) robi taki pojazd po innych tylko dlatego, że dostał bdb.
Szanujący siebie i swoją pracę hodowlaną Hodowca, jest przede wszystkim etyczny wobec innych hodowców... a już z pewnością nie dyskredytuje niczyich osiągnięć wystawowych.

Tu trwa jakaś krucjata... mam wrażenie, że to jakaś 'polityczna' zagrywka, nie ważne co się mówi, ważne żeby się mówiło - piękna reklama :roll:

Przykro mi natomiast, że obrażane są osoby, które cenie i która maja z pewnością niebotycznie większą wiedzę od Twojej edith.
Nawet ja nigdy nie pokusiłam się o tego typu ocenę moich konkurentów wystawowych... to się nawet nie gryzie, ale żre z tym co mi od małego wkładano do głowy, no bo w końcu 'coś' trzeba sobą reprezentować...

edith-s 
FORUMOWICZ

Wysłany: 2010-12-16, 09:17   

Bravissimo!!!! Kółko wzajemnej adoracji wrzuciło piąty bieg. No, no….
Czytałam i czytałam, nie można było tych referatów ograniczyć do postaci rozprawki?
Wszystko jest cudownie, kiedy każdy każdemu słodzi, wychwala ( w tłumaczeniu na polski „włazi bez mydła”). Nie daj Boże pojawi się takie dziecko z „Nowych szat Cesarza” to mamy publiczną egzekucję …. a w książce było przecież inaczej :cry: .
Cudna nie wiele masz do powiedzenia, ale ja zwykle zwęszyłaś dobrą aferę. Obecność sprawdzona, zostałaś odhaczona. Sprawa natomiast Ciebie nie dotyczy, więc na zabicie zbędnego czasu proponuję szydełkowanie.
Niektórzy maja też problem z interpretacją, może dobrze by im zrobił powrót do szkoły.
Na całe szczęście jakiś czas temu zapanowała demokracja i wolność słowa, bo jeszcze nie tak dawno skończyłabym w łagrach.
Życzę wszystkim Spokojnych Świąt i oby nasze kochane psiaki przemówiły w wieczór wigilijny.

Rodi 
ADMIN

Wysłany: 2010-12-16, 09:35   

edith-s

Jako moderator proszę o większe ważenie słów...

Edit:
Tych na PW też... 8-)

Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...

Edyta Ossowska 
FORUMOWICZ

Wysłany: 2010-12-16, 13:09   

Domyslam się z zaowualowanych dygresji, że to moja osoba jako asystent (i o zgrozo hodowca) wydała ocenę zanim psy weszły na ring :)
Ocenę wydaje sędzia, nie pyta asystentów o opinię, co najwyżej egzaminuje ich ze znajomości wzorca rasy i ruchu. Ja jestem na ringu aby się uczyć a nie oceniać i nie robię tego.
Sama zaczynałam jako wystawca i wiem jak bolą różne oceny zwłaszcza jeśli ma się inne zdanie o swoim psie, ale... sędzia nie ocenia całokształtu ! On widzi psa przez kilka minut. Nawet jeśli ja znam psa i wiem że normalnie wygląda fantastycznie, to ocena dotyczy tych kilku minut podczas których pies jest na ringu. Spojrzenie sedziego może spocząć na psie akurat gdy stoi jak łajza, a te 3 minuty gdy prezentuje się fantastycznie, akurat poświęca innemu psu.

Poza tym, tak prywatnie, strzał niecelny, bo ja akurat dałabym jej doskonałą, pomino zbyt płytkiej klatki ;-)
A o tym że to była Ezimka dowiedziałam się z forum, więc trudno mówić że byłam do kogoś uprzedzona.
www.sangoma.pl

Cudna 
MODERATOR

Wysłany: 2010-12-16, 14:23   

edith-s napisał/a:
Cudna nie wiele masz do powiedzenia, ale ja zwykle zwęszyłaś dobrą aferę. Obecność sprawdzona, zostałaś odhaczona. Sprawa natomiast Ciebie nie dotyczy, więc na zabicie zbędnego czasu proponuję szydełkowanie.

Odpowiem Ci na powyższe, Twoimi słowami:

edith-s napisał/a:
Na całe szczęście jakiś czas temu zapanowała demokracja i wolność słowa, bo jeszcze nie tak dawno skończyłabym w łagrach.

:-P to jak to jest Pani Mądralińska ? Ty możesz się swobodnie wypowiadać a ja już nie ?
Możesz sobie pomarzyć, że przerzucę się na druty - wolę się pośmiać z niektórych postów na forum.

Edyta (Ossowska) a po co Ty się tłumaczysz ?
Chyba wszystkim wiadomo, ze asystent może sobie co najwyżej pomacać psa i nie ma nic do gadania :-|

Aguta 
FORUMOWICZ

Wysłany: 2010-12-16, 15:06   

Cudna napisał/a:
Możesz sobie pomarzyć, że przerzucę się na druty - wolę się pośmiać z niektórych postów na forum.

szkoda, bo chciałam Cię o szalik poprosić dla mnie i Mufy też:)
:mrgreen:
Daleka jestem od brania udziału w pyskówkach jakie odbywają się na forum, ale jak mnie coś razi to musze się wypowiedzieć.
Edith- miałam, a może nawet dalej mam podobny bezkrytycyzm w stosunku do mojej Mufy jak Ty. Kiedy decydowałam się na wystawianie jej kilku zaprzyjaźnionych i mądrych hodowców doradziło mi, abym nabrała większego dystansu, bo nie zawsze Mufa będzie oceniana jako doskonała (choć póki co ma wyłacznie oceny doskonałe :-P ). W mojej opinii jest najpiekniejsza, ale jestem świadoma, że nie każdy musi ja tak oceniać i jestem gotowa na przyjęcie krytyki. Jeżeli ocena BDB miałaby mnie kosztowac tyle złych emocji chyba uznałabym, że nie jest to zabawa dla mnie. Ale póki co wszystko przede mną... zobaczymy!

konica 
FORUMOWICZ

Wysłany: 2010-12-17, 12:52   

Gratulacje dla wszystkich!!! I tych z ocenami doskonałymi, i tych z "tylko" ;-) bardzo dobrymi!

Czytam Wasze wypowiedzi i ogarnia mnie lekkie zdziwienie... Znowu wychodzi na to, że wszysycy mamy, a raczej MUSIMY MIEĆ doskonałe psy??

Hannarr napisał/a:
Faktycznie sedzia wspanialy, ze przykladal sie do psa w ruchu masakra jak dla mnie
:shock:

Wybacz Haniu, ale dla mnie to normalne, że przy ocenie psa dużą wagę przywiązuje się do jego ruchu. Zajrzyj proszę do wzorca rasy - tam dość duży nacisk kładzie się właśnie na sposób, w jaki ma poruszać się rhodesian!
Oczywiście są rasy, gdzie ruch nie jest tak istotną sprawą, ale np. wcześniej posiadając owczarka niemieckiego, nigdy nie wybiegałam się po ringu tyle, co z nim i w tej rasie bardzo dużą uwagę przywiązuje się do oceny psa w ruchu!

edith-s napisał/a:
Umotywowanie oceny bdb: Klatka piersiowa nie sięga do łokci, Słaby ruch spowodowany UWAGA bo to ciekawe, błędami w budowie anatomicznej Ezimy.

Na temat wpływu błędów w budowie anatomicznej na ruch psa bardzo wyczerpująco tutaj na forum wypowiedziała się Edyta Sangomowa.
Czy uważasz, że u ludzi, którzy np. mają nieprawidłową budowę/przebyli jakieś urazy/choroby nie ma to wpływu na ich motorykę??

edith-s napisał/a:
jakim cudem Ch. Młodzieżowy może mieć błędy w budowie anatomicznej?

Zapewniam Cię, że może i to bez zbędnych cudów ;-)

edith-s napisał/a:
Jestem zawiedziona i niezadowolona z wyników wystawy i nie muszę przecież składać fałszywych gratulacji.

Czyżby przerost formy nad treścią... :roll: Może raczej samouwielbienie (własnego psa)? :lol:

edith-s napisał/a:
Jestem właścicielem świadomym walorów własnego psa

Czy świadomym także jego WAD???

edith-s napisał/a:
Natomiast jeżeli już podchodzimy do sprawy czysto teoretycznie (bo jak widzę, profesorów tutaj nie brakuje) i ocena doskonała oznacza psa wybitnego, to bardzo mi przykro, ale ja takiego w NDM nie widziałam, a jako przyszły hodowca już co nie co na ten temat wiem.

Wow, widzę Edyta, że już nikt z Tobą nie pogada... Chylę czoła szanownej i doświadczonej hodowczyni :shock: :lol: Twój samokrytycyzm i skromność po prostu mnie powaliły :roll: :lol:

Ludzie, opanujcie się i trochę więcej dystansu do wystaw! :mrgreen: :-P

"Póki nie pokocha się zwierzęcia, część duszy pozostaje w uśpieniu..."

Almika 
FORUMOWICZ

Wysłany: 2010-12-17, 14:43   

Tak sobie czytam i wniosek mi się taki nasuwa, że mimo tych "burzliwych" dyskusji, sama Ezima ma to głęboko gdzieś...jak zresztą większość naszych psów :-D I dobrze! Bo co by było gdyby się jeszcze psy o oceny na ringu pożarły... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odpowiedz do tematu