Opinie wyrażane na forum są prywatnymi opiniami jego użytkowników i nie reprezentują stanowiska webmasterów, administratorów i moderatorów.

PORTAL RRCLUB.PL
                                   FORUM
                                ALBUM ZDJĘĆ
                             UŻYTKOWNICY
                          FAQ   BBCode
                       STATYSTYKI
                    DOWNLOAD

Forum Rhodesian Ridgeback w Polsce - Oficjalne forum

Szukaj • Grupy • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Szelki
Autor Wiadomość

hawanas 
FORUMOWICZ

Wysłany: 2010-10-17, 15:08   Szelki

Ja zakupilam dzis takie szelki dla Imary:
http://www.zooplus.pl/sho...i_hunter/162903

Mial ktos z nimi stycznosc?
Firma Hunter ma kilka rodzajow tych szelek:
http://www.zooplus.pl/sho...a/szelki_hunter

Kupilam je z mysla o rewerze. Mam nadzieje, ze sie sprawdza..
Chcialam w sumie zamowic te co Aneta miala robione dla Fary, ale jakos nastepnym razem. Moze jak nowy nabytek okaze sie pomylka :-P ;-)

Aneta, a tak w ogole jak "Twoje" szelki sie sprawdzaja?

http://www.rrpolska.pl/adopcje/

Aneta 
FORUMOWICZ

Wysłany: 2010-10-17, 16:37   

Ale widzę system jest ten sam, co i w naszych. Ja jestem z naszych bardzo zadowolona, super się zakładają, ale my mamy je raczej z myślą o spacerkach zwykłych. Ale na zimę zamawiam jeszcze w tym samym miejscu obrożę, żeby ubranko móc złożyć :-P

A ty chcesz przypinać Imarę do roweru?

hawanas 
FORUMOWICZ

Wysłany: 2010-10-17, 18:40   

Aneta napisał/a:

A ty chcesz przypinać Imarę do roweru?

Troche musze. Wiekszosc bedzie luzem, ale sa miejsca, ze musze ja przypiac.
(w sensie smycz w rece ;-) )

Aneta 
FORUMOWICZ

Wysłany: 2010-10-17, 20:20   

Aha, ja bym Fary nigdy nie przypięła do tych szelek na rowerze, bo w nich się rewelacyjnie ciągnie :-P a mi życie jeszcze miłe, ale Faraa to ciężki przypadek jest :-P
Przy ładnie biegnącym psie przy rowerze to się one sprawdzą :-)

Zorya
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-18, 12:15   

A ja kupilam takie szelki http://allegro.pl/show_item.php?item=1241411537 i zastanawiam sie która strona to przód która tyl i jak je dopasowac , chyba ze wszystkie szelki uwieraja w łopatki i sie przekrecaja ( albo ja je źle zakładam ) . Ma ktoś takie?

hawanas 
FORUMOWICZ

Wysłany: 2010-10-18, 12:58   

Znalazlam jakies zdjecie psa w tych szelkach..Moze troche nasunie Ci pomysl jak je zalozyc ;-)

Material jednak tych szelek trixie jest zbyt szorstki uwazam i wygladaja na dosc niewygodne..
No nie wiem, ja tam Imary w szelkach nie prowadze, kupuje je tylko na rower jak wspomnaialam wyzej.

Strasznie podobaly mi sie w Polsce skorzane szelki firmy Dingo. Kupilam nawet bez przymiarki i okazaly sie za male. Niestety wiekszych rozmiarow w owym sklepie nie mieli.
I nie byly super drogie- ok 60 zl, a skorka super w dotyku.

Zorya
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-18, 14:06   

To zdjecie przedstawia zupełnie inny typ szelek co moje. A nie chcesz tych zamałych odsprzedac?

hawanas 
FORUMOWICZ

Wysłany: 2010-10-18, 15:05   

Oddalam te skorzane do sklepu. Ta "dingo" to polska firma wiec powinnas znalesc je w jakims zoologicznym. Jestem super zadowolona z obrozy i smyczy skorzanej "dingo" (skora natluszczana)

Smycz i obroza przezyly cale "dziecinstwo" Imary, z obrozy sunia prawie wyrosla, wiec kupilam nowa, a smycz nadal w idaelnym stanie :-)

Zaluje tez, ze nie bylo rozmiaru szelek na moja sunie, bo strasznie sie napalilam na nie :-P

Aneta 
FORUMOWICZ

Wysłany: 2010-10-18, 18:24   

Zorya w szelkach, które masz, nie ma różnicy gdzie przód i tył, kwestią jest tylko wyregulowanie, wtedy faktycznie z jednej bardziej regulujesz z drugiej mniej i wtedy trzeba patrzeć gdzie przód a gdzie tył. Ja nie lubię tego modelu bo trzeba go albo bardzo ścisnąć albo się majta na wszystkie strony.

A tak to wygląda na psie

Zorya
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-20, 21:15   

No faktycznie nie sa one za fajne.. ale to tylko do spacerów na smyczy wiec jakos bedzie musiał to przeżyc..

pokahontas 
FORUMOWICZ

Wysłany: 2010-10-23, 11:27   

Jesli ktoras z was mysli o tym ze szelki te pies bedzie mial podczas ciagniecia ( np sanek w zimie )to odradzam :roll: .Mnie ostrzezono ze moga uszkadzac stawy - do ciagniecia swietnie sprawdza sie szelki zaprzegowcow ( jak ktos jest zainteresowany to wrzuce zdjecie)-- ale tych nie polecalabym na spacery :mrgreen: bo przy sile Rodka to mozna wrocic bez dwoch konczyn, no i podczas zabawy z innymi psami moga sie w nie zaplatac :lol:

Zorya
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-25, 22:45   

Szeleczki przeterstowane , przy odpowiednim dopasowaniu wcale sie nie obkręcają . Dobrze się w nich prowadzi psa . Przy bieganiu specjalnie nie przeszkadzają ale na ,, biegi dystansowe '' 8-) je zdejmuje. Ogólnie szelki sa dobre. a do ciagniecia sanek to wiadomo że się nie nadaja. Pozdr

Zorya
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-24, 20:29   

no i znowu mam problem, potrzebuje szelek z których pies się nie wysmyknie . Moja RR ma ostatnio przypadłość do wykrecania sie z obroży podczas spacerów przy bardzo ruchliwych trasach albo za kotami, wtedy naprawde nie ma na nią siły ;/

Teba 
FORUMOWICZ

Wysłany: 2012-03-24, 23:10   

To może lepszy będzie kantar?

Aneta 
FORUMOWICZ

Wysłany: 2012-03-25, 15:22   

Z szelek psy dosyć łatwo wychodzą, polecam obroże półzaciskową, jeśli jest dobrze wyregulowana pies nie powinien z niej wyjść albo właśnie kantar.

Odpowiedz do tematu