Opinie wyrażane na forum są prywatnymi opiniami jego użytkowników i nie reprezentują stanowiska webmasterów, administratorów i moderatorów.

PORTAL RRCLUB.PL
                                   FORUM
                                ALBUM ZDJĘĆ
                             UŻYTKOWNICY
                          FAQ   BBCode
                       STATYSTYKI
                    DOWNLOAD

Forum Rhodesian Ridgeback w Polsce - Oficjalne forum

Szukaj • Grupy • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Pseudohodowle
Autor Wiadomość

voyageerr 
FORUMOWICZ

Wysłany: 2012-02-15, 15:45   

I znowu mamy kolejne malce z pseudo:

link usunięty

Zgłosiłam, ciekawe czy będzie jakaś reakcja portalu.

Rena

P.S.
Nie rozumiem tego:
mają jeszcze francuziki w ofercie. Młodsze o miesiąc a koszt ich utrzymania wyszedł im wyższy o stówe? :szok:
Rasa niewspółmierna do RR "w kosztach" :kwasny:
Jako technik ekonomista i księgowa zarazem ( bo tym bardziej nie jako hodowca oczywista ) nie łapie znaczenia, wyliczenia pojęcia "ekonomiki miotu".

[ Komentarz dodany przez: Rodi: 2012-02-16, 20:09 ]
Zgodnie z `tradycją` usuwam linka do ogłoszenia (wczoraj go tylko `zepsułam). Jeszcze się ktoś skusi na szczeniaka za `koszty utrzymania` :kwasny:

Moje posty traktuję jako indywidualną pracę twórczą .
Kopiowanie i rozpowszechnianie bez zgody właściciela na innych forach, portalach - zabronione!

Marta Taisner 
FORUMOWICZ

Wysłany: 2012-02-15, 20:37   

Strasznie te szczeniaki wyglądają-no i znowu to nieszczęsne Szembekowo!

Rodi 
ADMIN

Wysłany: 2012-02-15, 21:21   

Ciekawa jestem, czy będzie reakcja...
Bo oni niby nie sprzedają psów, `tylko` chcą `zwrotu kosztów utrzymania` :niepewny:

Nie powiem, że tych szczeniaków mi nie żal, ale... jak pomyślę o tym biednym suczydle - ich matce... :krzeslem:
Ile to już miotów miała? Mnie się zdaje, że kilkanaście... :(

Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...

Teba 
FORUMOWICZ

Wysłany: 2012-02-15, 21:48   

O ile to ta sama suka - może to już kolejna? Przecież swego czasu co moment mieli maluchy...

A te... łapki krzywe, brzuchy olbrzymie, sierść tragiczna :(

I trafią na kogoś o miękkim sercu kto kupi - w takich chwilach bardzo chciałabym pokazać ludziom różnicę w zachowaniu między moją suką z pseudo i psem z normalnej hodowli - oni są jak woda i ogień :zakrecony:

Marta Taisner 
FORUMOWICZ

Wysłany: 2012-02-15, 21:58   

Rodi napisał/a:
Bo oni niby nie sprzedają psów, `tylko` chcą `zwrotu kosztów utrzymania

Cwany myk-te nasze nowe przepisy wpływają tylko na zwiększenie kombinatorstwa w tym kraju-czyli jak zwykle.
A ogłoszenie jak na razie jeszcze jest.

konica 
FORUMOWICZ

Wysłany: 2012-02-16, 11:34   

Marta Taisner napisał/a:
A ogłoszenie jak na razie jeszcze jest.
Dzisiaj już chyba go nie ma, uff...

Reakcja w ciągu 24h - więc chyba nie jest źle? :ok:

"Póki nie pokocha się zwierzęcia, część duszy pozostaje w uśpieniu..."

Almika 
FORUMOWICZ

Wysłany: 2012-02-16, 12:40   

Jak to nie ma?
Ogłoszenie jest dalej aktywne.
Teraz sprzedają szczeniaki po 700zł a jak się nie sprzedadzą to będą dorosłe po 600zł i kto wtedy się zlituje..... ???

voyageerr 
FORUMOWICZ

Wysłany: 2012-02-16, 14:40   

Almika napisał/a:
Ogłoszenie jest dalej aktywne.

Niestety. Nie mam pojęcia dlaczego admin portalu nie reaguje.
:/

Rena

Moje posty traktuję jako indywidualną pracę twórczą .
Kopiowanie i rozpowszechnianie bez zgody właściciela na innych forach, portalach - zabronione!

Marta Taisner 
FORUMOWICZ

Wysłany: 2012-02-16, 19:12   

A jaka w tym przypadku mogłaby być podstawa prawna usunięcia ogłoszenia? W końcu po rodowodowych rodzicach?

kasiakz 
FORUMOWICZ

Wysłany: 2012-11-13, 17:50   

meczy mnie i meczy ta nadprodukcja rr do schronisk , oto co znalazlam ...

http://....pl/listing/user.php?us_id=7162134

no to mamy odpowiedz :( , nie sadze zeby tam robiono jakis wywiad z przyszlymi wlascicielami ... jak z tym walczyc ?

[ Komentarz dodany przez: Rodi: 2012-11-14, 09:13 ]
Posty przeniesione z tematu Pies w typie rr w Pasłęku
Ostatnio zmieniony przez Rodi 2012-11-14, 00:08, w całości zmieniany 1 raz  

Anes38 
FORUMOWICZ

Wysłany: 2012-11-13, 23:53   

Niestety, dopóki ktoś bedzie kupował szczeniaki ludzie beda rozmnażali. Z czasem rr bedą z dysplazją jak goldeny i owczarki niemieckie. RR zaczynają być modne, dlatego na razie jest to początek "wysypu". Mioty rr to 8-15 sztuk. Jako szczeniaczki-słodkie, ale z czasem ludzie nie daja sobie z nimi rady; nie są tanie w utrzymaniu, potrzebują sporo ruchu, uwagi i szkolenia, czyli potrzebna jest : kasa, czas i odpowiednie predyspozycje własciciela do posiadania takiego psa. Mały york albo west (ostatnio mnie dotkliwie pogryzł rozpuszczony west koleżanki) potrafi zdominować rodzinę, a co dopiero 40-kilowy rr :( . Trzeba do ludzi gadać, gadać, gadać, a może za 2 pokolenia będzie lepiej :(

Pamina 
FORUMOWICZ

Wysłany: 2013-01-15, 13:29   Pseudohodowla, a w niej rr :(

Witajcie.
Wprawdzie już się przywitałam w stosownym wątku, lecz jeszcze raz tu napiszę, że do zarejestrowania na forum zmotywowało mnie coś, co dzisiaj znalazłam w internecie.

Znalazłam ogłoszenie o sprzedaży psa za dziwnie niskie pieniądze, opisanego jako "rodowodowy", gdzie podana jest nazwa hodowli zrzeszonej w "Stowarzyszenie Właścicieli Rasowych Psów i Kotów". Nie chcę nikogo pomawiać, ale mam swoje zdanie na temat takich organizacji (choć ZKwP jest jaki jest, dla mnie póki co jest jedyny słuszny), w których znaleźć można także inne rasy (znalazłam liczne ogłoszenia o innych psach). Nazwa tej hodowli także mi nic nie mówi.
Na zdjęciach są różne psy, w tym także rr-ki. Jeden z nich w kolczatce :szok: i z nieprawidłową pręgą. Maluch do sprzedania ma ok. 3-4 miesięce ("na oko" ;) ) i dziwne jak na rr-a uszy (albo tak zaniedbano ich kształtowanie).
Ponieważ wiem (bo forum śledzę od lat), że niedobrze jest tu wstawiać link czy inne dane, które mogłyby naprowadzić do tego psa, to proszę o radę, jak nakierować na tę pseudohodowlę. Czy w ogóle można coś z tym zrobić? W świetle przepisów, które obowiązują od bodajże roku, ona może być legalna... Czy ich nie obowiązują żadne wzorce ras (bo rozumiem, że wzorzec FCI będą mieć w ...)?
Klubu nie ma, ale czy może Związek mógłby interweniować? Czy tego psa można jakś od nich wyrwać i wykastrować? Ja się niestety nie znam, ale na pewno jest tu wiele osób, które mogą się rzeczowo wypowiedzieć.

Jeśli popełniłam jakieś błędy merytoryczne w rozumowaniu, to z góry przepraszam. Po prostu bardzo mnie to poruszyło - w trosce o dobro rasy ;)

PS. może na PW komuś wysłać? czy wstawić tu linka na chwil kilka o umówionej godzinie?

edit: jeszcze raz oglądnęłam zdjęcia, drugi piesek ma duże ilości białych znaczeń, w tym także na brzuchu i brodzie. :rozpacz: (najpierw tego nie zauważyłam, bo bardziej mój wzrok przykuła kolczatka).

~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Rodi 
ADMIN

Wysłany: 2013-01-15, 19:21   

Wcale nie jestem pewna, czy ww. `hodowla` rzeczywiście należy do SWRPiK.
Przynajmniej nie zauważyłam jej w ichniejszych wykazach przy rasach przez nich`oferowanych` na stronie www SWRPiK.
Jeśli `hodowca` nie jest członkiem `miedzynarodowej organizacji kynologicznej`, to może to mógłby być punkt zaczepienia?

W jednym z ogłoszeń znalazłam: `hodowla zarejestrowana jest w KRS pod nr...`
A pod tym numerem w KRS widnieje... SWRPiK
Albo kłamstwo w żywe oczy, albo... ten `ktoś zupełnie nie wie o czym pisze...

Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...

monika 
ADOPCJE

Wysłany: 2013-01-15, 20:40   

Wygląd pręgi, uszu czy białe znaczenia nie są tu istotne. To się zdarza u rodowodowych psów równiez.

Niestety jedyne co można robić w tym kierunku to nieustanne trąbienie o tym, czym jest rodowód i jak nalezy kupowac psa.
Nowa ustawa, oprócz wszystkich dobrych aspektów ma też błędy, a raczej niedociągnięcia i to jest własnie jedno z nich.

Na Facebooku ostatnio sie pojawił skan takiego "rodowodu" - pozostawie to bez komentarza...

Pamina 
FORUMOWICZ

Wysłany: 2013-01-15, 21:25   

"Rodowód" mnie zdruzgotał!
Wiem, że pręga może być różna, znaczenia także. Niemniej jednak u tych piesków odbiegają one bardzo bardzo dalece od wzorca. O ile sam fakt pręgi jest ok, to jej duża nieregularność wydaje mi się (podkreślam - wydaje, nie znam się na genetyce), że może oznaczać dopuszczanie do hodowli psów niehodowlanych.

Trop z KRS bardzo dobry! Też później znalazłam inne ogłoszenia tego sprzedawcy (wrzucilam jego numer w google i znalazło mi właśnie na innym portalu ogłoszenia o innych psach z podanym numerem KRS). Tylko czy SWRPiK zechce współpracować i sprawdzić tę "hodowlę"? Ja mogę do nich wysłać maila, może nawet nie będzie to uwłaczające, tylko czy nas nie poszczują ("rodowodowymi psami" :mrgreen: ) i nie ostrzegą rozmnażacza?

Dziękuję Wam za odzew. Dziękuję także osobie, która zgłosiła się do mnie na PW z zapytaniem o linka. Wiem, że jestem tu nowa, ale może mimo wszystko uda się coś zdziałać?

PS. Zdjęcia są robione latem, co uświadomiłam sobie później - może być tak, że piesek na zdjęciu wcale nie jest tym na sprzedaż. Niemniej jednak wszystko daje do myślenia.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Odpowiedz do tematu